Szanowni Państwo!

Zwycięzcami czwartej edycji konkursu na Najlepszą renowację elewacji kamienicy w Poznaniu w 2012 roku „DOBRY REMONT” zostały:

 

 

  • w kategorii głównej: renowacje, kamienica przy ul. Kwiatowej 3/Rybaki (24,3 % głosów)
  • w kategorii: termomodernizacje, budynek przy ul. Galla Anonima 18/20 (29,2 % głosów)

Uprzejmie dziękujemy za udział w głosowaniu oraz zainteresowanie tematyką konkursu.

Jednocześnie Miejski Konserwator Zabytków w Poznaniu, pani Joanna Bielawska-Pałczyńska przyznała nagrodę specjalną dla Uniwersytetu Artystycznego za precyzyjne odtworzenie pierwotnego wystroju sztukatorsko-rzeźbiarskiego elewacji zabytkowego gmachu dawnego polskiego Ziemstwa Kredytowego (ob. Uniwersytetu Artystycznego przy Al. Marcinkowskiego 29) w oparciu o archiwalne materiały ikonograficzne.

TEGOROCZNA DEDYKACJA – przypomnienie

Po raz pierwszy odkąd organizujemy konkurs liczba naliczonych przez nas remontów spadła w stosunku do roku poprzedniego (142 obiektów w 2012 r. wobec 165 w roku 2011). Tym bardziej niepokojące są doniesienia o planowanym obcięciu środków z budżetu miasta przeznaczonych na dofinansowanie prac konserwatorskich do kwoty zaledwie 300 tys. zł.

Poznań od lat jest w przysłowiowym „ogonie” polskich miast, gdy mowa o poziomie dofinansowania remontów. Pięciokrotnie mniejszy Płock wydał ponad dwa razy więcej pieniędzy w ostatnich trzech latach w stosunku do Poznania, a porównywalny wielkościowo Wrocław – aż 36 razy więcej. (!) Średnie wydatki na dotacje w latach 2011 – 2013 wyniosły w Poznaniu 333 tys. zł, w Płocku 773 tys. zł, a we Wrocławiu aż 12 mln zł.
Tegoroczną edycję konkursu dedykowaliśmy więc radnym, prezydentowi oraz miejskim urzędnikom, od decyzji których zależy ile zabytków zyska w przyszłym roku wsparcie ze strony miasta.

Serdeczne podziękowania dla przewodniczącego komisji konkursowej – Adama Adamczyka za ogromny wysiłek włożony w przygotowanie konkursu oraz zebranie materiału ikonograficznego.

O terminie wręczenia nagród, ufundowanych przez firmę Mieszkania w Kamienicach, poinformujemy Państwa w osobnej wiadomości, po ustaleniu daty z laureatami.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powiązane Posty

Aktualności

List do Premier RP w sprawie Poznania Głównego

Dnia 27 sierpnia 2017 r. wystosowaliśmy list otwarty do Pani Premier Beaty Szydło z prośbą o pomoc w kwestii sytuacji Poznania Głównego. Okazuje się bowiem, że po „wyeliminowaniu” Trigranitu nic się nie dzieje – problemy Czytaj więcej…

Estetyka

Pozytywna zmiana

W święto miasta, imieniny jego patronów św. Piotra i Pawła, chcielibyśmy wyróżnić trzy pozytywne zmiany jakie zaszły w ostatnim okresie w naszym mieście, remontu i reorganizacji ruchu na ul. Słowackiego, otwarcia nowej części Wartostrady oraz Czytaj więcej…

Aktualności

Kładka Berdychowska – apel o konkurs

Przedstawiamy treść apelu do Prezydenta Miasta Poznania, który wystosowaliśmy w dn. 16 lutego 2017 wspólnie ze stowarzyszeniami Ulepsz Poznań oraz SIW Poznaniacy w sprawie zorganizowania przez Miasto konkursu architektonicznego na projekt Kładki Berdychowskiej. To bardzo Czytaj więcej…