Teatr nasz widzimy… — suplement
23 kwietnia zamieściliśmy, wsadzając nieco kij w mrowisko, taki artykuł:
Na FB rozwinęła się pewna dyskusja, w wyniku której dwóch naszych Czytelników wskazało dodatkowe materiały na temat tego projektu i jego wizualizacji. Postanawiamy się nimi podzielić w tym suplemencie.
Nowe (zaktualizowane) wizualizacje
W naszym artykule zamieściliśmy własnej roboty wizualizację, bo przecież wszystkie nasze wątpliwości zaczęły się od „tak się nie da!”, gdy obejrzeliśmy wizualizację konkursowa z niesłychanie cienkimi ramami tafli okiennych na elewacji. Pogrubiliśmy więc te ramy jak to mniej więcej naprawdę powinno wyglądać:
Tymczasem jeden z Czytelników naprowadził nas na, jak napisaliśmy na FB, zaszyte w sieci zaktualizowane prezentacje autorskie. Tym razem częściowo czarno-białe. Nadal nie pogrubiono ram tafli okiennych, ale za to okazuje się, że elewacja będzie poprzedzona „kratą”:
Ponadto pojawiły się dwie konstrukcje o charakterze krytych pochylni. Zatem znów po amatorsku aktualizujemy wizualizację elewacji od św. Marcina:
Zbiór dokumentów
Inny Czytelnik naprowadził nas na dyskusję z forum „SKYSCRAPER CITY”. Polecamy ją Waszej uwadze.
W dyskusji znalazł się link do dokumentacji, który tutaj powtarzamy.
Trzeba jednak pewnego samozaparcia, by przez ten zestaw przebrnąć do elementów projektu (polecamy działanie w folderach „Znaczniki do wyjaśnień tresci SWZ…”) – a także trzeba móc czytać pliki .DWG.
I tyle chyba wystarczy
Naszym celem było zwrócenie uwagi na zagrożenia, co opisaliśmy w artykule „Teatr nasz widzimy…” .
Przy okazji liczni Goście wyrazili (najczęściej niepochlebną) opinię o stronie architektonicznej projektu i jego otoczenia. My zwracaliśmy uwagę, że wizualizacja „konkursowa” oszukuje i to znacznie, czego dowody pokazaliśmy wczoraj, zamieszczając najnowsza wizualizację tego obiektu, i tak nie do końca zgodną ze spodziewanym efektem końcowym i nieopublikowaną ogółowi Publiczności.
Reszta należy do Innych Ciał niż stowarzyszenie lub do szczęśliwego trafu, że uda się to wszystko ulepszyć i uniknąć kłopotów finansowych. Podczas budowy, odbioru formalno-technicznego i eksploatacji. I że będzie tam się dobrze działo w tym teatrze, bez usterek, złej akustyki, drgań, braku garderoby, kawiarni i różnych innych ważnych rzeczy.
O repertuar na razie się nie boimy…