Kongres Transportu Publicznego 2013

Opublikowane przez IdP w dniu

Już za dwa tygodnie, 9 października 2013 r., odbędzie się w Poznaniu II Kongres Transportu Publicznego. “Nowoczesne miasta i nowe wymagania pasażerów”, “nowoczesne systemy komunikacyjne” oraz “Jak inwestować oszczędzając?” to motywy przewodnie wydarzenia. Obrady zostaną podzielone na trzy części, w tym wiele sesji równoległych. Miło nam poinformować, że nasze stowarzyszenie zostało zaproszone do wsparcia kongresu jako jeden z patronów merytorycznych. Nasi przedstawiciele zostali zaproszeni do Rady Programowej (Paweł Sowa) oraz wygłoszenia prezentacji podczas jednej z sesji (Arkadiusz Borkowski).

Tytuł naszego wystąpienia brzmi “Elastyczność cenowa popytu na transport publiczny” w ramach sesji “WSPÓLNY BILET I ZINTEGROWANA OFERTA – NA JAKI WARIANT STAĆ POLSKIE AGLOMERACJE?”. Chcemy podzielić się obserwacjami nt. zależności między podwyżkami cen, a spadkiem sprzedaży biletów na przykładzie Poznania. Ta wiedza może być bardzo przydatna każdej organizacji transportowej oraz władzom samorządowym w Polsce.

Tematyka cen komunikacji publicznej będzie szeroko poruszana przez kongres, także w ramach innej sesji na wykładzie “Tallin – za i przeciw darmowemu transportowi publicznemu dla rezydentów”, który wygłosi Tõnu Karu, Przedstawiciel Miasta Tallin przy Unii Europejskiej. Tallin to pierwsze tak duże miasto w Europie, które zdecydowało się na wprowadzenie darmowego transportu dla swoich mieszkańców. Doświadczenia i wymiana poglądów może być niezwykle cenna, zwłaszcza w sytuacji wielu polskich miast, w tym Poznania, które borykają się ze spadkiem sprzedaży biletów po wprowadzeniu niekiedy drastycznych podwyżek cen. Naszym zdaniem “złoty klucz” leży gdzieś pośrodku i dołożymy wszelkich starań, by go znaleźć.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia strony internetowej kongresu.

Kategorie: Komunikacja