POZytywna zmiana* – dwujęzyczne rozkłady jazdy ZTMu

Opublikowane przez IdP w dniu

Stowarzyszenie “Inwestycje dla Poznania”
Stary Rynek 52a/1, 61-772 Poznań

LIST GRATULACYJNY – “POZytywna zmiana

Szanowny Pan
Rafał Kupś
p.o. dyr. Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu

Szanowny Panie,

z zadowoleniem zauważyliśmy pojawienie się nowej formy graficznej poznańskich tablic przystankowych, podających rozkłady jazdy tramwajów i autobusów w wersji dwujęzycznej polsko-angielskiej. Inicjatywa ta wychodzi naprzeciw potrzebom obcokrajowców, zarówno mieszkających w Poznaniu, jak i tych, którzy są tutaj w celach turystycznych i biznesowych.

Język angielski jest podstawowym i powszechnie używanym narzędziem komunikacji w kontaktach międzynarodowych. Stosowanie tego języka w przestrzeni publicznej naszego miasta czyni je bardziej przyjaznym i otwartym dla cudzoziemców. Dwujęzyczne rozkłady jazdy mają zatem – oprócz znaczenia wizerunkowego – wymiar wybitnie praktyczny.

W związku z powyższym nadajemy Państwa działaniu tytuł POZytywnej zmiany.

Uważamy, że warto uzupełnić materiały informacyjne o taryfach oraz cenach za przejazdy, krótkimi wyjaśnieniami po angielsku. W tej kwestii pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Składamy gratulacje!

Z wyrazami szacunku i pozdrowieniami
w imieniu członków Stowarzyszenia

Paweł Sowa
Prezes

PS. Uprzejmie informuję, iż niniejszy list ma charakter otwarty. Jego treść zostanie udostępniona na stronie www.idp.org.pl oraz wysłana do lokalnych mediów.

Kategorie: Komunikacja