Kosze koszmarki

Opublikowane przez IdP w dniu

 

Szanowni Państwo,

 

KOSZE KOSZMARKI WCIĄŻ STRASZĄ! 🙁

 

Kosze koszmarki nieustannie terroryzują miasto! Szpetne i ohydne, swoją tandetą paskudzą każdą ulicę i każdy plac, na którym się znajdą.

Każdy z nich jest innego kształtu i koloru, więc prowadzą spór o najbardziej kiczowaty wygląd. Zgniła zieleń, wyblakły pomarańcz, nieco żółci, jakiś seledyn, szarość, nijaka czerń, plastik, folia, kamień i drewno – ta kiepska parada bezguścia przechodzi codziennie przez Poznań przysparzając uczucia niesmaku jego mieszkańcom.

Owo szkaradztwo wciska się wszędzie – od Starego Rynku po Kaponierę. Nadpalone i powygniatane, niestabilne i chybotliwe, wysypują z siebie swoje wyziewy. Grrr!

Czas najwyższy zrobić z nimi porządek!

Kosze koszmarki muszą zniknąć z naszych ulic!

 

 

Od prawie 5 miesięcy trwa wspólna akcja stowarzyszenia „Inwestycje dla Poznania”, Gazety Wyborczej oraz telewizji WTK pod nazwą „Poprawmy klimat Poznania”. Przez ten czas konsekwentnie wskazywaliśmy na konkretne, zaniedbane czy też zdewastowane miejsca w naszym mieście, domagając się interwencji odpowiednich służb. W ten sposób powstała m.in. „poznańska mapa wstydu” – www.idp.org.pl/mapa , pozwalająca każdemu zgłosić miejsce, którego wygląd należy poprawić.

W czasie trwania akcji zauważyliśmy, że w obrębie samego tylko centrum znajduje się prawie 20 rodzajów koszy na śmieci. To jawna kompromitacja wizerunku miasta! Jak to możliwe, że w centrum panuje taki estetyczny chaos? Tak dalej być nie może!

Kategorie: Estetyka