społeczność Jaki Poznań Główny?

Opublikowane przez IdP w dniu

siedziska_na_peronie_3Szanowni Państwo!

 

Pragniemy poinformować o utworzeniu strony na portalu społecznościowym facebook, poświęconej naszym działaniom o nowoczesny, wygodny i porządny dworzec Poznań Główny: www.facebook.com/jakipoznanglowny

 

Z wielką przykrością informujemy, iż jak dotąd na wysłany przez nas w lipcu br. list do inwestorów przebudowy dworca (PKP PLK S.A., Trigranit) poruszający szereg problemów i pytań odnośnie wyglądu i funkcjonalności dworca – w tym jego peronów, DO DZISIAJ nam nie odpowiedziano.

Z kolei z wrześniowych oględzin peronu trzeciego, jakie zorganizowaliśmy nie skorzystał żaden z decydentów – zaproszeni byli: Ryszard Grobelny, Prezydent Miasta Poznania; Jacek Prześluga, Członek Zarządu PKP S.A.; Tomasz Lisiecki, Prezes Trigranit Development Polska oraz Zbigniew Szafrański, Prezes Zarządu PKP PLK S.A.). Jedynie pan Prześluga poinformował nas o swojej nieobecności ze względów służbowych.

Mamy wrażenie, że zbywa się problemy i próbuje zbagatelizować całą sprawę. To bardzo niedobrze, zwłaszcza że znaleziono temat zastępczy – nazwę dla zintegrowanego centrum komunikacyjnego – dworca i galerii handlowej. Dla nas sprawa jest prosta – to najzwyczajniej w świecie „Poznań Główny”.

Tymczasem zamiast porządnego dworca funduje się nam – ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW – bubel:

– niewygodna, nietrwała i (już zapadająca się) kostka peronowa
– druciane siedziska zamiast ławek (już powyginane ze względu na zatrważająco niską jakość)
– siermiężną małą architekturę i kiepską estetykę
🙁

W związku z powyższym prosimy Państwa o wsparcie obywatelskiej akcji „Jaki Poznań Główny?”.

Zaczynamy od udostępnienia platformy kontaktu i wymiany zdań w postaci strony na facebooku. Mile widziane są komentarze/sugestie/pomysły mieszkańców miasta oraz osób przyjezdnych. Każdy z nas korzysta z dworca i chce by był on zadbany, reprezentacyjny, wygodny, schludny, funkcjonalny i estetyczny.

Byliśmy w błędzie myśląc, że są to cechy traktowane jako fundamentalne. Milczenie decydentów oraz ignorowanie obywateli potwierdza nasze obawy, iż szansa na uzyskanie przez Poznań porządnego obiektu dworcowego w zastraszającym tempie maleje. Warto do tego nie dopuścić. Także ze względów finansowych – za tanie buble zapłacimy podwójnie jak zajdzie potrzeba pilnego remontu ze względu na zużycie materiału!!!

Dziękując za zainteresowanie problemem, pozdrawiamy serdecznie

Członkowie stowarzyszenia „Inwestycje dla Poznania”

Kategorie: Estetyka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder