ODPOWIEDŹ OD WICEPREZYDENTA W SPRAWIE KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Opublikowane przez IdP w dniu

Miło nam zaprezentować odpowiedź Zastępcy Prezydenta – Pana Mirosława Kruszyńskiego na nasz list z dnia 28 listopada 2011 r. “Więcej pasażerów = więcej pieniędzy” oraz propozycje usprawnień komunikacyjnych postulowanych wspólnie ze stowarzyszeniem “My – Poznaniacy” i Sekcją Rowerzystów Miejskich. Do treści listu ustosunkujemy się w najbliższych dniach.

W ostatnich trzech miesiącach przeprowadziliśmy (nasze stowarzyszenie, Sekcja Rowerzystów Miejskich i My-Poznaniacy) kilka spotkań z Prezydentem Kruszyńskim oraz urzędnikami z ZDM, ZTM i innych jednostek, próbując przekonać ich do wdrożenia pomysłów usprawniających działanie komunikacji miejskiej w Poznaniu. Słyszymy bardzo dużo cennych deklaracji w tych kwestiach – każde spotkanie jest protokołowane; poniżej linki do poszczególnych notatek służbowych:

  • 30.01.2012
  • 15.02.2012
  • 29.02.2012_cz.1
  • 29.02.2012_cz.2

W chwili obecnej czekamy już na konkretne ruchy ze strony władz, które wprowadzą pomysły stowarzyszeń w życie. Cały czas dzieli nas podejście do postrzegania finansowego wymiaru komunikacji publicznej. Naszym zdaniem inwestycje w komunikację zbiorową są inwestycjami na lata, tworzącymi spójny, przyjazny system, natomiast postrzeganie komunikacji miejskiej przez pryzmat przyszłego budżetu mija się z ideą i jakąkolwiek wizją. Stoimy na stanowisku o szkodliwości podwyżek na ów delikatny system, a remedium na bolączki komunikacyjne są naszym zdaniem usprawnienia przyspieszające funkcjonowanie transportu zbiorowego w mieście oraz niskie ceny biletów.

Kategorie: Komunikacja