Radni przeznaczyli finanse na realizację przejścia do dworca – list do radnych

Opublikowane przez IdP w dniu

absurdSzanowni Państwo,

pragniemy serdecznie podziękować za przyjęcie poprawki, mającej na celu wytyczenie przejścia naziemnego z sygnalizacją świetlną na najkrótszej drodze między nowym dworcem PKP, a przystankiem tramwajowym.

To bardzo ważne, że wsłuchujecie się Państwo w głos większości Poznaniaków w tej sprawie, przeciwstawiając się irracjonalnemu oporowi prezydenta i jego urzędników. Przestrzeń publiczna musi służyć interesom mieszkańców, którzy w okolicy dworca kolejowego, autobusowego oraz przystanków tramwajowych są przede wszystkim pasażerami PKP, PKS i MPK. Dzisiaj, by dostać się na dworzec z przystanku, muszą pokonywać niemal dwa razy dłuższą drogę, wymagającą zmian poziomów oraz dodatkowego czasu na jej przejście.

Prosimy o determinację w realizacji tej poprawki. Sami, w niedługim czasie, przygotujemy następne argumenty oraz pomysły na poprawę sytuacji.
Zarazem chcemy od razu zasygnalizować kolejny problem o podobnej tematyce, jakim jest propozycja urzędników dotycząca budowy przejść podziemnych na skrzyżowaniu ulic Królowej Jadwigi i Półwiejskiej za 70 mln zł. Obecnie staramy się naprawić błąd przy Dworcu PKP kosztem 0,5 mln zł, nie dopuścimy by 140-krotnie większą kwotą popełniono kolejny, wyrzucając pieniądze w błoto.

Zarazem życzymy Państwu zdrowych i radosnych nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, a także tego co najlepsze w Nowym Roku 🙂


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder